TOPOŠAJĀM MĀMIŅĀM
Vingrošana māmiņām ar zīdaiņiem
 
Tieši „Klubs 4” var lepoties ar vingrošanas nodarbību māmiņām ar zīdaiņiem pirmatklājēju godu Latvijā, piedāvājot iespēju atgriezt un uzlabot savu fizisko formu māmiņām pēc dzemdībām. Gaidām Jūs mūsu pulciņā katru trešdienu un piektdienu plkst. 12:00!
 
 
         

Mazuļa pirmajā dzīves gadā (sākot no dažu nedēļu vecuma) t.i. adaptācijas periodā, kad veidojas mātes un bērna savstarpējās attiecības, dienas režīms un noris aktīva krūts barošana - laikā, kad lielākai daļai māmiņu nav iespēju kādam uzticēt savu atvasīti, lai atrastu laiku sev - „Klubs 4” aicina māmiņas ņemt mazuļus līdzi, lai vingrotu tiem blakus kopā ar citām tādām pašām māmiņām. Vingrošanas zālē ir radīti mazuļiem labvēlīgi apstākļi - labi vēdināta telpa, klusināta mūzika, vidējs apgaismojums, zāle aprīkota ar grūtnieču granulu spilveniem, zīdaiņu „pakaviņiem” un „banānveida spilveniem”, kā arī rotaļlietām.

 
 

Māmiņām ir iespēja brīvā režīmā vingrot, neuztraucoties, ka grupas biedrenes varētu dusmoties par bērna raudāšanu, rāpošanu apkārt, nepieciešamību nodarbības laikā pabarot vai iemidzināt mazuli. Ikviena grupas dalībniece var justies nepiespiesti, nepieciešamības gadījumā neignorējot mazuļa vajadzības.

Nodarbības apvieno savdabīgu „māmiņu klubiņu”, kurā divas reizes nedēļā var satikties jaunās (ar pirmdzimto bērnu) un pieredzējušās māmiņas (ar otro, trešo mazuli), lai kopā vingrotu, dalītos savās bailēs, raizēs, pārdzīvojumos, bērna kopšanas un audzināšanas pieredzē. Un, kas svarīgi - iegūtu jaunas draudzenes, kas saprot, atbalsta un uzmundrina nebūt ne vieglajā bērna pirmajā dzīves gadā.

         
 
   
         

Neskatoties uz to, ka zīdaiņi lielākoties ir par mazu un pārāk dažāda vecuma, lai kopīgi vingrotu māmiņām līdzi, kā sākotnēji vēlējāmies, šīs nodarbības tomēr iesaista arī mazuļus. Jo neapstrīdams ir fakts, ka dažādu vecumu mazuļu uzturēšanās kopā (no dažu nedēļu, mēnešu vecuma līdz gadam un pat vairākus gadus veciem bērniem, ja māmiņa paņēmusi līdzi arī otru - vecāko bērnu), ietekmē zīdaiņu komunikācijas: iepazīšanās, atpazīšanas, pielāgošanās un sadarbošanās spēju attīstību.


Atrašanās grupā kopā ar vecākiem, attiecīgi, fiziski attīstītākiem un vairāk iemaņu apguvušiem mazuļiem veicina pārējo mazuļu izaugsmi, noskatoties un mācoties no vecākajiem. Māmiņu ar zīdaiņiem vingrošanu laikā ne reizi vien esam piedzīvojuši brīnumainos mirkļus - kādas māmiņas sajūsmu par pēkšņu mazuļa apvelšanos, atbalstīšanos uz rokām, pirmajiem mēģinājumiem līst, rāpot, celties kājās un jā - arī staigāt.

 
 
 

   
Šīs vingrošanas mērķis - pēc statikas un hormonālām izmaiņām atjaunot ķermeņa muskuļu korseti. Nodarbību laikā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība vingrojumiem vēdera, iegurņa pamatnei, stiprināta muguras un kāju muskulatūra. Lai neietekmētu piena sekrēciju, īpaši izstrādāts ir krūšu un plecu joslas muskulatūras vingrojumu komplekss.

Šobrīd māmiņu vingrošanas nodarbībām izveidojusies tradīcija dažādot nedēļas nodarbības, dalot tās divos nodarbību tipos - reizi nedēļā - trešdienās kā aktīvās kustību terapijas nodarbības, iepazīstinot māmiņas ar dažādiem aerobikas veidiem un palīginventāru (spēka, izturības, deju, fit-ball, step u.c.), bet piektdienās kā relaksējoši ārstnieciskās nodarības, izmantojot tādu nodarbību kā kalanētika, Pilates, ārstnieciskā vingrošana, Stretching, Fitness Joga, Airex līdzsvara virsmu nodarbības, Body Balance un Body ballet elementus.

         
 
     
     
 

 

Lasiet vairāk par pedagogu Liene Rozentāle - Amoliņa


 
Laiks
Trešdiena
Piektdiena
12.00 – 13.00
LIENE R
bodyArt vingrošana 
māmiņām ar zīdaiņiem

LIENE R
bodyArt vingrošana
māmiņām ar zīdaiņiem

 


 

...

 
 

 "Klubs 4" Rīgā, K. Barona ielā 117, 3. stāvā, tālr.: 67847108, 28376970