PAR "KLUBS 4"
Vēsture

 

1994. gadā privatizētajā agrākajā Rīgas pašvaldības poliklīnikas ēkā jaunā kvalitātē darbu turpināja daudzprofilu ambulatorās medicīnas iestāde - privātā poliklīnika „Veselības centrs 4”.


1995. gada 15. septembrī jaunuzceltajā un labiekārtotajā poliklīnikas piebūves 3. stāvā toreizējās Latvijas Valsts Fizkultūras institūta (LVFKI) vingrošanas katedras lektores, Aerobikas specialitātes autores un šis specializācijas vadītājas augstskolā Vairas Kazinieces vadībā tika atvērta „Veselības centrs 4” vingrošanas un rehabilitācijas nodaļa - „Klubs 4”.

     
Sākotnēji „Klubs 4” strādāja divu darbinieku sastāvā (docētājas no LSPA Vaira Kaziniece un Ļubova Maļarenko), piedāvājot grupu nodarbības aerobikā. Vēlāk grupu nodarbību piedāvājums tika paplašināts ar bērnu un jauniešu rokenrola grupām Aivara Tetera vadībā.
 
1996. gadā medicīnas pakalpojumu tirgū ienāca jauna profila speciālisti ar augstāko profesionālo izglītību: LVFKI pirmo gadu pabeidza absolventi ar fiziskās rehabilitācijas speciālista kvalifikāciju. Bet 1997. gadā Latvijas Medicīnas akadēmiju beidza pirmie fizioterapeiti, saņemot bakalaura grādu veselības aprūpē. Tagad šie speciālisti ir „Klubs 4” kodols. Aizritējušajos gados ir mainījušies ne tikai specialitāšu, bet arī abu iepriekšminēto augstskolu nosaukumi, taču tas nemaina būtību - tagadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir un paliek Latvijas fizioterapijas, rehabilitācijas un sporta speciālistu kalve.
     
         
     
Pakāpeniski, aktīvi sadarbojoties ar „Veselības centrs 4” ārstiem, apvienojoties sporta pedagogiem, fizioterapeitiem, masieriem un paplašinot savu procedūru, pakalpojumu un grupu nodarbību piedāvājumu, „Klubs 4” no nelielas nodaļas sāka veidoties par neatkarīgu vingrošanas un rehabilitācijas centru. „Klubs 4” sākotnējā devīze - „Rūpes par visiem”. Šobrīd „Klubs 4” strādā 8 fizioterapeiti, 8 masieri un 6 sporta speciālisti.
 
„KLUBS 4” IR VAIRĀKU NODARBĪBU VEIDU PIRMATKLĀJĒJS LATVIJĀ
 
 
Tieši „Klubs 4” uzsāka vingrošanu māmiņām ar zīdaiņiem, piedāvājot iespēju atgriezt un uzlabot savu fizisko formu māmiņām pēc dzemdībām. Mazuļa pirmajā dzīves gadā (sākot no dažu nedēļu vecuma) t.i. adaptācijas periodā, kad veidojas mātes un bērna savstarpējās attiecības, dienas režīms un noris aktīva krūts barošana - laikā, kad lielākai daļai māmiņu nav iespēju kādam uzticēt savu atvasīti, lai atrastu laiku sev - „Klubs 4” aicināja māmiņas ņemt mazuļus līdzi. Māmiņas guva iespēju brīvā režīmā vingrot, neuztraucoties, ka grupas biedrenes varētu dusmoties par bērna raudāšanu, rāpošanu apkārt, nepieciešamību nodarbības laikā pabarot vai iemidzināt mazuli. Nodarbības īsā laikā guva lielu popularitāti, jo apvienoja interešu grupu, kas kļuva par savdabīgu „māmiņu klubiņu”, kurā vairākas reizes nedēļā satikties jaunām un pieredzējušām māmiņām, lai kopā vingrotu, dalītos savās bailēs, raizēs, pārdzīvojumos, bērna kopšanas un audzināšanas pieredzē. Un, kas svarīgi - iegūtu jaunas draudzenes, kas saprot, atbalsta un uzmundrina nebūt ne vieglajā bērna pirmajā dzīves gadā.
     
  Tāpat, „Klubs 4” bija viens no pirmajiem, kas uzsāka vingrošanu pensionāru grupām. Līdzīgi māmiņu vingrošanai ar zīdaiņiem pensionāru nodarbības apvienoja domubiedrus, kas grupas ietvaros drīz vien kļuva par draugiem, cilvēkiem, kas viens otrā atrada atbalstu un iedvesmu veselīga un aktīva dzīvesveida turpināšanai, neskatoties uz savu cienījamo vecumu.
     
„Klubs 4” vadītājas sākotnējā iecere bija trīs nodarbību grupu izveidošana, kuras zālē apvienotu 1) māmiņas ar zīdaiņiem, 2) pensionārus un 3) cilvēkus ar liekā svara problēmām. Divas no augšminētajām iecerēm ir veiksmīgi īstenojušās un gadu gaitā iedzīvojušās „Klubs 4”. Bet trešā ideja „Vingrošana cilvēkiem ar liekā svara problēmām” ir joprojām nerealizēts projekts, kura īstenošanai „Klubs 4” šobrīd ir atvērts sadarbības piedāvājumiem ar ieinteresētām organizācijām, ārstniecības iestādēm vai svara vērotāju grupām. Aicinām uz pārrunām, lai kopā veidotu jautras, veselīgas un unikālas nodarbības!
     
 
Interesanti!
 
Vaira Kaziniece - toreizējā ne tikai „Klubs 4”, bet arī aerobikas kustības Latvijā vispār, atpazīstamākā „seja” ir pirmā, kas sāka vingrot uz step soliem Latvijā.
Jūsu uzmanībai un izklaidei nu jau leģendārais step aerobikas reklāmas klips, kura filmēšana un izrādīšana, savulaik bija īsts NOTIKUMS:
 

     
Bez step aerobikas, Vaira Kaziniece aizsākusi arī vingrošanas nodarbības ar gumijas espanderiem un lielajām vingrošanas bumbām, izstrādājot metodiskos materiālus un pasniedzot to šova veidā Latvijas vingrošanas sabiedrībai.


MŪSU KLIENTI
 
 
„Klubs 4” allaž ir lepojies ar savu ilggadējo, pastāvīgo grupu nodarbību un individuālo klientu loku. Daudzi no pastāvīgajiem klientiem ilggadējās saskarsmes rezultātā gan savstarpēji - nodarbību grupu ietvaros, gan ar „Klubs 4” darbiniekiem ir kļuvuši par tuviem draugiem un kā mēs tos saucam - „Klubs 4” ģimenes locekļiem. Lepojamies ar to, ka kādreizējo „Kluba 4” klientu vidū izauguši arī daži nākošie „Klubs 4” darbinieki, kā arī vairāki šobrīd atpazīstami sporta pedagoģijas speciālisti un privāti praktizējoši fizioterapeiti.
 
Vēlamies minēt uzticīgākos mūsu ilggadējos klientus -
paldies, ka Jūs pie mums sākāt vingrot un joprojām mums esat!
 
Solveiga Lukstiņa
Evija Ruka
Ieva Ustupa (Kezika)
Ilze Reihmane
Sabīne Zambrāne
Dace Jenava
Elīna Zvirbule
             

Ieva Kaziniece

Ingrīda Cinīte
Ilze Kupča
Andra Vanaga
Sandra Romberga
Iveta Zelča
Linda Gaile
 
              

Andželika Ferbare
Dzintra Kocere
Dina Baumane
Dina Lukstiņa
Dace Rožlapa
Sandra Jansone
Sandra Režā
Antra Sidare
              

Jolanta Vingre
Sandra Romberga
Ilze Astra
Digna Vernere
Ingrīda Drazdovska
Ināra Kraukle
Viktorija Bērziņa
Una Medne
 

„Klubs 4” allaž centies saliedēt darbiniekus un klientus, veidojot kopīgu pasākumu tradīcijas - iesaistoties dažādos veselīgu dzīvesveidu popularizējošos pasākumos, piemēram, vairākkārtīgi piedaloties ar priekšnesumiem Latvijas aerobikas asociācijas ikgadējā festivālā „Aerobika visiem”.

Klubā allaž tiek kopīgi svinēti svētki - ar jautrību, izdomas bagātiem priekšnesumiem un sirsnīgu atmosfēru slaveni „Klubs 4” Ziemassvētku pasākumi un kluba jubileju atzīmēšana.
 
   
     
„Klubs 4” vadītāja, speciālisti un klienti aktīvi piedalījušies arī dažādu preses izdevumiem paredzētu rakstu un interviju par vingrošanu, veselīgu dzīvesveidu, „Veselības centrs 4” un „Klubs 4” sagatavošanā: žurnāliem „Sveiks un vesels”, „Veselība”, „36,6”, „Mājas un dārzs", "Medicine.lv".
 

 

...

 
 

 "Klubs 4" Rīgā, K. Barona ielā 117, 3. stāvā, tālr.: 67847108, 28376970