ZIŅAS
"Veselības centrs 4" Rehabilitācijas nodaļa - roku rokā ar veselību jau 20 gadus!

Lai atzīmētu “Kluba 4” darbības 20 gadu jubileju, tā kolektīvs, apvienojot darbu ar svētkiem, devās braucienā uz Norvēģijas galvaspilsētu Oslo, kur atrodas slinga terapijas centrs “RedCord clinic”. Par piedzīvoto Norvēģijā stāsta “Kluba 4” vadītāja no tā pastāvēšanas pirmās dienas – Vaira Kaziniece.

 
 
Mūsu draudzīgais kolektīvs nozīmīgos darba svētkus sagaidīja strādājot un atpūšoties. Laika, ko varējām atvēlēt vizītei Norvēģijā, bija maz - tikai divas dienas, tāpēc plānus īstenojām bez liekas kavēšanās. No lidostas taisnā ceļā devāmies uz “RedCord clinic” pie ilggadējiem sadarbības partneriem, skolotājiem un kolēģiem. Attēls 1
     
Attēls 2

Šīs tikšanās vienmēr ir satraucošas un ļoti vērtīgas.Tā tas bija arī šoreiz - ar demonstrāciju ''uz savas ādas''.
 


Attēls 3

        


Attēls 4

 
 
Slinga terapija ir neaizstājama fizioterapijas darba metode mūsdienās.Šī terapija ir pilnīga diagnostikas, aktīvas ārstēšanas un vingrojumu sistēma, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam ar mērķi panākt muskuloskeletāro traucējumu novēršanu un cilvēka veselības uzlabošanos. RedCord koncepcija ir izveidota un attīstīta Norvēģijā, tā balstīta uz zinātniskiem principiem, un jaunu pētījumu rezultāti apstiprina šī koncepta nemitīgu attīstību.Attēls 5
        
Attēls 6

Tas pamudināja mūs izveidot “Neurac” (padziļinātas slinga terapijas metode) studiju, kas ļautu pēc iespējas kvalitatīvāk veikt fizioterapijas darbu un šī metode būtu pieejama pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.Attēls 7

 


 

 
 
Apskatot Slottet jeb karaļa pili ar lielo pils parku, lietus mūs izmērcēja līdz pēdējai vīlei. Lielisks patvērums izrādījās Nacionālā galerija.

        Attēls 8  

Eksponētās gleznas, skulptūras, zīmējumi un gravīras sniedza lielu emocionālu baudījumu.Tā ir lielākā mākslas darbu kolekcija valstī. Īpašs prieks bija aplūkot vienu no visbiežāk aprakstītajiem mākslas darbiem pasaulē – Edvarda Munka gleznu “Skrik”(“Kliedziens”).

          
Attēls 10
 
Attēls 9

Senais apvienojumā ar moderno - tāda ir mūsdienu Norvēģijas galvaspilsēta. Oslo Domkirke (katedrāle) - citu ēku ieskauta, ar tramvaja sliedēm kā zirnekļu tīklu apausta, slejas cēla un skaista. Vairākas reizes atjaunota, rekonstruēta un pārveidota tā glabā senus vēstures notikumus un vērtīgus mākslas priekšmetus: 100 gadīgus kristāmtraukus, sudraba skulptūru, krāsainas logu vitrāžas, bronzas durvis un 1600 kg smagu lielo baznīcas zvanu.


Attēls 11

               

 

 

            


Attēls 11
  
Stilīgais operas nams ar balta marmora jumtu paceļas virs daudzu ēku jumtiem. Skatam paveras liela daļa Bjervīkas krastmalas.

Attēls 12
                 
Attēls 12
 
Oslo ir milzīgu mežu masīvu ieskauta blīvi apdzīvota pilsēta. Akešhūsas cietokšņa vēsturiskais komplekss, kuru sāka būvēt 1299.gadā, atrodas uz klinšu izvirzījuma.

Attēls 13
                
Attēls 14

No tā paveras fantastisks skats uz Oslo – fjordu, kuģiem, prāmjiem, jahtām un Akerbrigi - iemīļotu pilsētnieku atpūtas vietu. Un.....saulrietu.


 
Attēls 15   

Attēls 16
 
      
Attēls 17
 

Oslo piepilsēta ir zaļa, tīra un zema. Daudzviet līdzinās mūsu Mežparkam. Vīgelanna parks pārsteidz ar skulptūru bagātību un milzīgo teritoriju. 212 skulptūrās mākslinieks atainojis cilvēka visdažādākās izpausmes.


Attēls 18
 
Attēls 20
    
Attēls 19

Norvēģijas Tautas muzejs (lielākais brīvdabas muzejs Eiropā) pārsteidza ar 150 dažādu ēku ekspozīciju.Attēls 21
         
Attēls 22
 
 
 

Attēls 23

    Oslo ielās jautrības netrūkst.            
 
 
Pašā novakarē-visa naksnīgā pilsēta pie kājām!Stindzinošam ziemeļu vējam purinot matus un drēbes, nokļūstam augstu kalnā – Frognersēterenē. Tā ir pilsētnieku iecienīta ziemas un vasaras atpūtas vieta.


Attēls 24
        
Attēls 24
 
Raugoties uz eleganto Holmenkollenes tramplīnu un apkārtnes sporta būvēm, var apbrīnot norvēģu vērienu un īpašu uzticību ziemas sportam.


   
Attēls 27
             
Attēls 26
 
 
Kā teica jaunākais kolēģis Jānis, ''mākslas galerijā es baudīju emocionāli, bet šeit, skarbajā dabā, uzlādējos
enerģētiski''.

Attēls 25


Visiem, kuri Norvēģijā bija pirmo reizi, plāns tuvākajam ceļojumam gatavs- iepazīt šo skaisto zemi. Norvēģija ir pasakaini skaista zeme.
 
Ceļojums bagātina un, protams, arī nogurdina. Pēc dažām nomoda stundām maza Bombardier lidmašīna ar 11 cilvēkiem un suni uz borta paceļ mūs debesīs pretī austošai sarkanai saulei un jaunai dienai.
 
 

Attēls  29
 
Paldies ''Veselības centrs 4'' vadībai par apsveikumu kolektīva 20 gadu darba svētkos! Esam priecīgi par tik skaistu dāvanu!Attēls 28
 
 
 
 
1. Klubs 4 kolektīvs ierodas Oslo
2. RedCord klīnika Oslo
3. Mācības RedCord klīnikā
4. Praktiskā nodarbība RedCord klīnikā
5. Praktiskā nodarbība RedCord klīnikā
6. Praktiskā nodarbība RedCord klīnikā
    Klubs4 kolektīvs RedCord klīnikā: No kreisās: 1.RedCord fizioterapeite, 2. fizioterapeite Irina Vodjanaja, 3. fizioterapeits Vilnis Ozoliņš, 4. administratore Sandra Palelione, 5. fizioterapeits Vadims Šaripovs, 6. fizioterapeite Liene Rozentāle – Amoliņa, 7. fizioterapeits Jānis Lācis, 8. administratore Mudīte Lagzdiņa, 9. masiere Zaiga Ķelpe, 10. vadītāja Vaira Kaziniece, 11. fizioterapeits Jānis Amoliņš, 12. fizioterapeits Jānis Jasjukevičs, 13. RedCord fizioterapeite
8. Pie Karaļa pils
9. Oslo Nacionālajā galerijā, E. Munka glezna “Kliedziens”
10. Oslo Nacionālajā galerijā
11. Oslo katedrāle
12. Uz Oslo operas ēkas jumta
13. Akešhūsas cietoksnis
14. Akešhūsas cietoksnis
15. Satikšanās ar bijušo Klubs 4 fizioterapeitu Nikolaju Kudrjašovu, kurš šobrīd strādā Oslo par fizioterapeitu
16. Skats uz Akerbrigi
17. Skats uz Akerbrigi. Saulriets
18. Vīgelanna parks
19. Vīgelanna parks
20. Vīgelanna parks
21. Oslo Tautas muzejs
22. Oslo Tautas muzejā
23. Oslo ielās
24. Frognersēterene
25. Skats no Frognersēterenes
 
26. Holmenkollenes tramplīns
27. Holmenkollenes tramplīns
28. Žests izsaka visu!
29. Gandrīz ekskluzīvi – 11 personas un 1 suns uz Bombardier klāja

 

...

 
 

 "Klubs 4" Rīgā, K. Barona ielā 117, 3. stāvā, tālr.: 67847108, 28376970