PUBLIKĀCIJAS
Masāža – ķermenim, prātam un dvēselei

Rudens un ziemas sezonā, kļūstot vēsākam laikam, cilvēks kļūst saspringtāks. Rodas dažādas veselības problēmas - stresa radītas galvassāpes, miega traucējumi utt. Savukārt saspringta plecu daļa apgrūtina asinsriti, kas var izraisīt pat ekstremitāšu tirpšanu. To var risināt ar masāžas palīdzību. Katrs pieskāriens baro ķermeni, prātu un dvēseli. Masāža ir pieskārienu sistēma. Masāža ir pieskārienu māksla.

Masāža ir viena no vissenākajām tautas dziedniecības metodēm, jo katra no tām, iedarbojoties uz ķermeni kā mehānisks kairinātājs, ir ārstnieciska. Kairinājumu panāk ar dažādiem masāžas paņēmieniem – glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu, vibrāciju utt.Turklāt atkarībā no masāžas elementiem un to izpildīšanas veida var iegūt relaksējošu vai tonizējošu efektu. Masāžu pielieto arī dažādu slimību profilaksē un ārstēšanā. Atkarībai no paņēmienu veida, tai piemīt pretsāpju, spazmolītisks, pretiekaisuma un cits efekts. Masāža labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, sirds asinsvadu sistēmu un vielmaiņas procesu. Masāžas laikā tiek  izkustināti” pasīvie muskuļi un locītavas, likvidētas dažādas muskuļu sāpes, nostiprinātas saites. Tākā masāžas iedarbības laikā aktivizējas venozā attece un limfas plūsma, tiek veicināta toksīnu izvadīšana no organisma un pastiprinātas organisma aizsargspējas.

Ūdens ir bioloģiska vide, bioinformācijas nesējs, higiēnas un arī ārstniecības līdzeklis. Zemūdens masāža ir vispazīstamākā un vispopulārākā ūdens dziedniecības metode, kas apvieno silta ūdens vispārēju iedarbību uz ķermeni, kā arī paralēlu ūdens strūklas iedarbību uz ķermeņa zonām zem ūdens. Šī ūdens strūklas masāža tiek veikta speciāli pielāgotā medicīniskā vannā, kuras ūdens tilpums ir 400-600 litri. Cilvēka atrašanās siltā ūdenī veicina muskulatūras atslābināšanos un mazina sāpes. Zemūdens masāžu ar spēcīgu ūdens strūklu veic pēc vispārējiem klasiskās masāžas noteikumiem. Ūdens strūkla dod iespēju iedarboties uz dziļāk esošajiem audiem. Tākā dažādu ķermeņa daļu jutība pret ūdens strūklas spiedienu ir dažāda, dušas uzgali zem ūdens var tuvināt vai attālināt no konkrētām ķermeņa daļām.

Zemūdens masāžas ietekme uz organismā ir daudzpusīga. Tā paātrina limfas atteci, uzlabo šūnu vielmaiņas procesus un audu apgādi ar skābekli. Masāža labvēlīgi ietekmē sirds – asinsvadu sistēmu, jo masāžas laikā tiek veicināta asins pieplūde orgāniem, ādai un muskuļiem.

To iesaka:

  • balsta – kustību aparāta, locītavu slimību un traumu gadījumā;

  • muskulatūras sasprindzinājuma mazināšanai;

  • centrālās un perifērās nervu sistēmas, neirīta, radikulīta, smadzeņu asinsrites traucējumu gadījumā;

  • vielmaiņas traucējumu, aptaukošanās gadījumā;

  • sirds asinsvadu saslimšanas gadījumā;

  • sporta slodžu izraisītu muskuļu sāpju gadījumā;

  • figūras korekcijā, celulīta ārstēšanā;

  • saistaudu vājuma, striju gadījumā;

  • trauksmes, stresa, hroniska noguruma gadījumā.

 

 

...

 
 

 "Klubs 4" Rīgā, K. Barona ielā 117, 3. stāvā, tālr.: 67847108, 28376970