GRUPU NODARBĪBAS
Kustību terapija ar kalanētikas un stiepšanās elementiem
                       

Vingrošanas sistēma KALANĒTIKA nosaukta angļu ārstes - zinātnieces Kallanas Pinknei vārdā - dzimusi 1939. gadā, pilnā vārdā - Barbara Biffinger Pfeiffer Pinckney, kura izstrādāja to sava ķermeņa kustību spēju atjaunošanai pēc pārciestas smagas mugurkaula traumas autokatastrofā. Pakāpeniskajā atveseļošanās procesā zinātniece izveidoja statisku, mugurkaulam saudzīgu un traumatismu izslēdzošu nelielas amplitūdas vingrojumu sistēmu, kas balstīta uz daudzkārtēju vingrojuma atkārtojumu skaitu.

Kalanētika ir ārstnieciska un atveseļojoša vingrošana, kas nodrošina ķermeņa dziļās muskulatūras stiprināšanu, īpaši noslogojot iegurņa muskulatūru. Šī zinātniski izstrādātā vingrojumu sistēma ar stingri noteiktajām vingrojumu pozām, sekmē kustību aparāta veselības saglabāšanu un spēj profilaktiski novērst muguras sāpju rašanos.

Kalanētika, kas sākotnēji piedāvāja nelielu bāzes vingrojumu kopumu, pakāpeniski kļuvusi ļoti daudzpusīga, papildinot pamata vingrojumu kompleksu ar atsevišķām muskuļu grupām un ķermeņa problēmu zonām izstrādātiem vingrojumiem - piemēram, vēderam, kājām un gurniem. Līdzīgi kā aerobikas spēka vai Pilates vingrojumiem, katram kalanētikas vingrojumam ir izstrādātas vairākas sarežģītības pakāpes, kas ļauj piemērot vingrojumus jebkuram cilvēkam - kā bez priekšzināšanām, tā arī vidējas un augstas sagatavotības klientiem.

Kalanētikas vingrošanas metodi kā piemērotāko vingrošanas veidu iesaka:

  • Māmiņām pēc dzemdībām iegurņa pamatnes muskulatūras nostiprināšana.
  • Stājas traucējumu koriģēšanai un uzlabošanai.
  • Muguras sāpju mazināšanai un novēršanai.
  • Pēc kustību-balsta aparāta traumām, kad aktīva vingrošana nav ieteicama.
 
 

    

Kustību terapija ar kalanētikas un stiepšanās elementiem    nodarbības „Klubs 4” grupu nodarbību grafikā:

Laiks
Otrdiena
Piektdiena
17:00 - 18:00  

 IVETA
Kustību terapija
" Vesela mugura"


18.00 – 19.00
 

IVETA
Kustību terapija ar kalanētikas un stiepšanās elementiem
 IVETA
Kustību terapija ar kalanētikas un stiepšanās elementiem
19.00 – 20.00

 IVETA
Kustību terapija ar vidēju slodzes intensitāti

 
Vairāk par kalanētikas vingrošanas sistēmu lasiet vienīgajā oficiālajā Kalanas Pinknei atvērtajā interneta mājas lapā http://www.callanetics.com   

 

...

 
 

 "Klubs 4" Rīgā, K. Barona ielā 117, 3. stāvā, tālr.: 67847108, 28376970