GRUPU NODARBĪBAS
Nodarbības māmiņām ar zīdaiņiem


Tieši „Klubs 4” var lepoties ar vingrošanas nodarbību māmiņām ar zīdaiņiem pirmatklājēju godu Latvijā, piedāvājot iespēju atgriezt un uzlabot savu fizisko formu māmiņām pēc dzemdībām. Gaidām Jūs mūsu pulciņā katru trešdienu un piektdienu plkst. 12:00!
 
 
         

Mazuļa pirmajā dzīves gadā (sākot no dažu nedēļu vecuma) t.i. adaptācijas periodā, kad veidojas mātes un bērna savstarpējās attiecības, dienas režīms un noris aktīva krūts barošana - laikā, kad lielākai daļai māmiņu nav iespēju kādam uzticēt savu atvasīti, lai atrastu laiku sev - „Klubs 4” aicina māmiņas ņemt mazuļus līdzi, lai vingrotu tiem blakus kopā ar citām tādām pašām māmiņām. Vingrošanas zālē ir radīti mazuļiem labvēlīgi apstākļi - labi vēdināta telpa, klusināta mūzika, vidējs apgaismojums, zāle aprīkota ar grūtnieču granulu spilveniem, zīdaiņu „pakaviņiem” un „banānveida spilveniem”, kā arī rotaļlietām.

 
 

Māmiņām ir iespēja brīvā režīmā vingrot, neuztraucoties, ka grupas biedrenes varētu dusmoties par bērna raudāšanu, rāpošanu apkārt, nepieciešamību nodarbības laikā pabarot vai iemidzināt mazuli. Ikviena grupas dalībniece var justies nepiespiesti, nepieciešamības gadījumā neignorējot mazuļa vajadzības.

Nodarbības apvieno savdabīgu „māmiņu klubiņu”, kurā divas reizes nedēļā var satikties jaunās (ar pirmdzimto bērnu) un pieredzējušās māmiņas (ar otro, trešo mazuli), lai kopā vingrotu, dalītos savās bailēs, raizēs, pārdzīvojumos, bērna kopšanas un audzināšanas pieredzē. Un, kas svarīgi - iegūtu jaunas draudzenes, kas saprot, atbalsta un uzmundrina nebūt ne vieglajā bērna pirmajā dzīves gadā.

         
 
   
         

Neskatoties uz to, ka zīdaiņi lielākoties ir par mazu un pārāk dažāda vecuma, lai kopīgi vingrotu māmiņām līdzi, kā sākotnēji vēlējāmies, šīs nodarbības tomēr iesaista arī mazuļus. Jo neapstrīdams ir fakts, ka dažādu vecumu mazuļu uzturēšanās kopā (no dažu nedēļu, mēnešu vecuma līdz gadam un pat vairākus gadus veciem bērniem, ja māmiņa paņēmusi līdzi arī otru - vecāko bērnu), ietekmē zīdaiņu komunikācijas: iepazīšanās, atpazīšanas, pielāgošanās un sadarbošanās spēju attīstību.


Atrašanās grupā kopā ar vecākiem, attiecīgi, fiziski attīstītākiem un vairāk iemaņu apguvušiem mazuļiem veicina pārējo mazuļu izaugsmi, noskatoties un mācoties no vecākajiem. Māmiņu ar zīdaiņiem vingrošanu laikā ne reizi vien esam piedzīvojuši brīnumainos mirkļus - kādas māmiņas sajūsmu par pēkšņu mazuļa apvelšanos, atbalstīšanos uz rokām, pirmajiem mēģinājumiem līst, rāpot, celties kājās un jā - arī staigāt.

 
 
 

   
 
     
     
         
Māmiņu ar zīdaiņiem grupai laika gaitā ir izveidojušās savas kopā būšanas tradīcijas - kopīga Ziemassvētku svinēšana nodarbību zālē.
 
 

 

Lasiet vairāk par pedagogu Liene Rozentāle - Amoliņa>

Aicinām uz māmiņu nodarbībām sekojošās dienās un laikos:
Laiks
Trešdiena Piektdiena
12.00–13.00
Liene R.
bodyArt vingrošana
māmiņām ar zīdaiņiem
Liene R.
 bodyArt vingrošana
māmiņām ar zīdaiņiem


...
Vingrošana māmiņām ar zīdaiņiem 2009./2010. gada sezona
Vingrošana māmiņām ar zīdaiņiem 2007./2008. gada sezona
Māmiņu ar zīdaiņiem grupas priekšnesums festivālā "Aerobika visiem" 2008.

 
 

 "Klubs 4" Rīgā, K. Barona ielā 117, 3. stāvā, tālr.: 67847108, 28376970